Čištění vlněných koberců je zbaví skvrn i zápachu
Také milujete chůzi po měkkém koberci, co připomíná krátce střižený trávník? Je to balzám pro bosá chodidla, konečně se můžeme doma vyzout z bot, v nichž trávíme celý den, a užijeme si klid a pohodu, kterou nám nemohou dopřát ani dlažba, ani plovoucí podlaha.
Vlněné koberce jsou velice měkkoučké, příjemné na dotek, rádi se po nich procházíme bosí, rádi se na ně posadíme, pohladíme je, lehneme si na ně, hrajeme si na nich s dětmi a se zvířaty, zkrátka považujeme je za přátelské prostředí, které nám doma zajišťuje maximální pohodlí, asi tak jako sedací soupravy nebo sedací vaky.
Koberce spíše považujeme za společníka pro příjemnější život, podobným způsobem nahlížíme i na naše oděvy a jistě s námi budete souhlasit, že u oblečení je kromě vzhledu zásadní zejména to, zda nám sedne, padne, zda se v něm cítíme dobře. Abychom se tak cítili i na koberci, je žádoucí, aby nás přitahoval svou měkkostí, čistotou a vůní.
Skvrny na koberci – jakmile se na koberci objeví skvrna, je to vždy podnět k okamžitému zásahu. Bohužel se mnohé z nich natolik usídlí mezi vlákny, že je nutné namísto ručního čištění vlněných koberců Wismont čištění upřednostnit speciální stroj. Může to být například systém Rotovac, osvědčený, patentovaný výrobek s rotační hlavicí s vnitřními kartáči, které důkladně jednotlivá vlákna promísí s čisticím roztokem, a následně je nečistota odsáta do odpadní nádoby.
Vůně – koberec nás přitahuje svou vůní krátce po zakoupení, tehdy víme, že se po něm nikdo neprocházel, a že my jsme ti první, kdo jej otestuje přímo v terénu. Po nějaké době běžného vysávání se však vůně začne vytrácet a vystřídá jí typický odér, jaký je cítit z použitých silonových punčoch. Není divu, pokud se po něm procházíme bez domácí obuvi, tehdy se na jeho povrchu usadí pot spolu s bakteriemi, které jej rozkládají a živí se jím, a koberec je pak nutné opět podrobit čisticímu procesu s deodoranty či antibakteriálními přípravky.