Aby u bazénu byla pohoda
Dalo by se říct, že žijeme v době bazénové. A co to znamená? Česko se řadí mezi bazénovou velmoc, v počtu bazénů jsme dokázali překonat i Německo. Kdo by si také nechtěl užívat své soukromé osvěžení v parních letních dnech. Veřejná koupaliště často praskají ve švech a ve vodě je hlava na hlavě. Ne každému to vyhovuje a proto, kdo má tu možnost, pořídí si bazén na zahradu. Ale ať už je to menší bazén s nafukovacím lemem nebo velký bazén zakopaný v zemi, je třeba mu dávat pravidelnou péči.
Není horšího překvapení, než když se z vašeho křišťálového bazénu stane přes noc zelený brčál. A že se s tím setkal snad každý vlastník bazénu. Stačí pár dní deště nebo větru a voda se zbarví do zelené, někdy až hnědé barvy. Dno a stěny bazénu jsou kluzké a voda může nepříjemně páchnout. Ano tak to jsou ony…řasy. Do vody, která je řasami napadená se vám asi jen tak chtít nebude. A nejen, že její vzhled je nepěkný, ale osoby, které trpí kožními problémy, například ekzémem nebo alergií, by rozhodně neměli koupání v takové vodě zkoušet. Dobrou zprávou je, že takto napadený bazén není nutné celý vypouštět. Nejprve je třeba upravit vodu, aby měla vhodnou hodnotu PH. Poté můžeme aplikovat bazénovou chemii proti řasám. Tuto chemii lze používat preventivně v rozmezí 7-14 dnů. Pokud se už řasy objeví, zpomaluje jejich růst a zhoršování kvality vody.
Odstraňuje řasy a zabraňuje jejich dalšímu výskytu. Bazénová chemie proti řasám se prodává v balení o různém objemu, takže si vyberou majitelé jak malých tak velkých bazénu. I o malý bazén je třeba se důkladně starat. Významným pomocníkem v boji proti řasám je i kvalitní písková filtrace. Bez ní nelze řasy dostatečně odfiltrovat. Péče o bazén nemusí být tak náročná jak se na první pohled zdá. Přiznejme si, že úplně bez péče se bazén neobejde, ale naštěstí existují finančně dostupní pomocníci, kteří budou pracovat za nás a zajistí nám, že svůj čas budeme moci trávit podle našich představ a v horku si dopřejeme osvěžení v čisté a nezávadné vodě.